Určite tých otázok existuje viac, ale my sa pozrieme na 5 najčastejšie kladených otázok o zdravotníckej pomôcke – očných kvapkách proti alergii Vividrin ectoin.

Ako kvapky pôsobia?

Očné kvapky Vividrin ectoin na sliznicu oka pôsobia zvlhčujúco a ochranne. Pomôžu oku zbaviť sa alergénov a zároveň ho ochránia pred vstupom ďalších alergénov do sliznice. Kyselina hyalurónová, ktorá viaže vodu, má za úlohu hydratovať a zvlhčiť podráždenú sliznicu. Prirodzene a takmer okamžite prichádza k úľave od svrbenia, podráždenia, začervenania, zápalu či slzenia očí.

Pre koho sú kvapky vhodné?

Vďaka prírodným látkam ektoín a kyseline hyalurónovej prináša zdravotnícka pomôcka Vividrin ectoin prirodzenú liečbu. Zároveň neobsahuje ani konzervačné látky, čo je pri očných kvapkách proti alergii nesmierne dôležité. Aj vďaka týmto atribútom sú očné kvapky Vividrin ectoin ideálne pre veľmi citlivé oči, nositeľov kontaktných šošoviek a aj pre deti.

Čo je najväčším benefitom Vividrinu?

Kyselina hyalurónová má pozitívny vplyv na vodnú fázu slzného filmu a ektoín posilňuje lipidovú (tukovú) zložku. Vďaka ektoínu sa na oku vytvorí ochranná vrstva hydrokomplex, ktorá na jednej strane zabraňuje vstupu ďalších alergénov do oka a na druhej strane vodného plášťa regeneruje podráždená sliznica. Hojenie prebieha vďaka intenzívnej hydratácii posilnením lipidovej zložky slzného filmu, čo zlepšuje jeho hydroizolačnú funkciu. Zároveň sa vďaka tomu z oka odparuje menej slznej tekutiny, ktorá je potrebná pre regeneráciu oka.

Akú úlohu hrá v kvapkách kyselina hyalurónová?

Kyselinu hyalurónovú naše telo produkuje prirodzene a jej úlohou je viazať vodu. Každý človek má v tele niekoľko gramov kyseliny hyalurónovej a jej najvyššie zastúpenie je v očných a kĺbových tekutinách. Aj preto je hlavnou zložkou očných kvapiek Vividrin ectoin – až 2,4 mg/ml. Dodáva podráždeným očiam najmä potrebné zvlhčenie. Konzistencia roztoku je optimálna, aby po nakvapkaní zostával na povrchu oka a v slznom filme.

Kedy mám kvapky použiť a ako často?

Ak máte očné spojivky podráždené až zapálené pôsobením alergénov, je vhodné použiť očné kvapky Vividrin ectoin. Je dôležité vylúčiť iné podráždenie slizníc. Vzhľadom na prírodné zloženie zdravotníckej pomôcky môžete kvapky použiť počas dňa tak často ako potrebujete. Okrem toho má fľaštička kvapiek špeciálny uzáver, čiže roztok môžete používať až 6 mesiacov od otvorenia. Ako presne si máte kvapky aplikovať nájdete v informácii o produkte.