Na čo sú určené očné kvapky Vividrin ectoin?

Zdravotnícka pomôcka Vividrin ectoin redukuje zápaly spojiviek vyvolané alergénom, zároveň poskytuje prirodzenú a účinnú úľavu svrbiacim a podráždeným očiam. Navyše zabraňuje ďalšiemu prenikaniu alergénu do očí. Očné kvapky neobsahujú konzervačné látky, čiže chránia oči prirodzeným spôsobom bez toho, že by zasahovali do chodu organizmu. Po otvorení sa môžu používať 6 mesiacov.

Čo je to ektoín (ectoin) a prečo ho kvapky obsahujú?  

Ektoín je prírodná látka, ktorá má mimoriadnu schopnosť viazať a zadržiavať vodu. Vďaka tomu na spojivke vytvára tzv. vodný plášť, ktorý zabraňuje ďalšiemu vstupovaniu alergénov do sliznice, takže neprichádza k opätovnému podráždeniu oka. Na druhej strane vodného plášťa je podráždená sliznica, ktorá sa intenzívnou hydratáciou hojí. Ektoín tiež stabilizuje lipidovú vrstvu slzného filmu, čím zabraňuje odparovaniu slznej tekutiny. Podrobnejšie o ektoíne píšeme v našom článku.

Môžu Vividrin ectoin užívať aj nositelia kontaktných šošoviek alebo deti?

Vividrin ectoin je prírodná terapia a neobsahuje konzervačné látky. Obsahuje kyselinu hyalurónovú a ektoín, ktoré sú pre naše telo prirodzené. Aj preto môžu očné kvapky proti zápalu spojiviek Vivdrin ectoin používať aj deti, nositelia kontaktných šošoviek či ľudia s citlivými očami.

Akú úlohu hrá v očných kvapkách kyselina hyalurónová?

Kyselinu hyalurónovú naše telo produkuje prirodzene a jej úlohou je viazať vodu. Každý človek má v tele niekoľko gramov kyseliny hyalurónovej a jej najvyššie zastúpenie je v očných a kĺbových tekutinách. Aj preto je hlavnou zložkou očných kvapiek Vividrin ectoin kyselina hyalurónová – až 2,4 mg/ml. Dodáva podráždeným očiam najmä potrebné zvlhčenie. Konzistencia roztoku je optimálna, aby po nakvapkaní zostával na povrchu oka a v slznom filme.

Ako zistím, že mám zápal spojiviek z alergie?

Aby ste alergický zápal spojiviek odlíšili od bakteriálneho či vírusového, všímajte si, či sa zápal očí opakuje v pravidelných intervaloch (napríklad počas alergickej sezóny) a či reakcia na oboch očiach je približne rovnaká. Vtedy ide o alergický zápal spojiviek a na jeho zmiernenie vám pomôžu očné kvapky Vivdrin ectoin.