Je čas alergií a súčasne sa to vonku vírusmi len tak hemží. Máte zapchatý nos, kýchate, ste unavení a kašlete? Môžete byť aj prechladnutí, čiže máte vírusovú rinitídu alebo máte alergickú rinitídu, čiže vaše telo reaguje na alergény. Keďže sa obe ochorenia liečia inak, je dôležité vedieť ich rozlíšiť.

Prechladnutie

Bežné prechladnutie spôsobené vírusmi začína postupne. Príznaky sa nabaľujú na seba a pribúdajú jeden za druhým. Prechladnutie sa prejavuje kýchaním, upchatým nosom, tuhým hlienovitým výtokom z nosa, ktorý je väčšinou sfarbený zo žlta alebo zelena. K celkovej únave tela sa ďalej môžu pridružiť aj bolesti hrdla, kašeľ, teplota, bolesti hlavy a pod. Pri liečení pomáha pokoj na lôžku, zvýšený príjem tekutín, lieky na tíšenie bolesti či znižovanie teploty.

Alergia

Alergia začína vtedy, keď sa vaše telo dostane do styku s alergénom, čiže váš imunitný systém danú látku považuje za hrozbu a prepne sa do obranného režimu. Alergická nádcha sa prejavuje najmä kýchaním, čírym výtokom z nosa vodnatej konzistencie, podráždenými či začervenanými očami, ale aj sťaženým dýchaním, suchým kašľom či únavou. Toto ochorenie vo významnej miere ovplyvňuje kvalitu života pacienta. Prejavy ochorenia sú nepríjemné a obmedzujú človeka v každodenných aktivitách, znižujú schopnosť sústrediť sa a pri dlhšom trvaní môžu spôsobiť aj psychické napätie a podráždenosť. Príznaky prichádzajú väčšinou nárazovo, ich nástup je rýchly a môžete sledovať, že prichádzajú viaceré súčasne.

Tlmenie prejavov alergie

S tlmením prejavov alergie vám pomôžu aj efektívne zdravotnícke pomôcky ako napríklad očné kvapky proti alergii Vividrin ectoin*, ktoré zmierňujú nepríjemné príznaky alergie ako podráždenie či začervenanie očí a súčasne vďaka obsahu ektoínu pôsobia aj preventívne. Očné kvapky proti alergii Vividrin ectoin*, vytvoria na oku ochrannú vrstvu hydrokomplex, ktorá na jednej strane zabraňuje vstupu ďalších alergénov do oka a na druhej strane vodného plášťa sa regeneruje podráždená sliznica. Kyselina hyalurónová, zvlhčuje a hydratuje očné prostredie a tým prináša očiam úľavu od nepríjemných príznakov alergie. Vzhľadom na prírodné zloženie môžete používať tieto očné kvapky počas dňa tak často ako potrebujete. Vďaka špeciálnemu uzáveru sú kvapky bez konzervačných látok, čiže ich môžete používať až 6 mesiacov od otvorenia. Tlmenie nepríjemných príznakov v nosovej dutine pomáha zmierniť nosový sprej Vividrin ectoin*, ktorý tlmí svrbenie a výtok z nosa (nádchu), kýchanie a upchatý nos. Znižuje škodlivé vplyvy alergénov z ovzdušia a iných vzdušných častíc. Je vhodný aj na preventívne použitie. Nosový sprej Vividrin ectoin*  tiež obsahuje prírodnú molekulu ektoín, ktorá chráni bunky, potláča zápal a stabilizuje bunkovú membránu.

*Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte informáciu pre používateľa.