Prírodu na liečbu využívali ľudia už odpradávna. Babky bylinkárky boli obľúbené v celej dedine a šamani tiež pri svojich liečebných obradoch využívali silu rôznych bylín. V modernej spoločnosti sa tiež často obraciame na liečebné produkty, ktoré obsahujú prírodné látky. Pretože to, čo vymyslela príroda, je vždy perfektné. Prírodnú terapiu v sebe zahŕňajú aj očné kvapky a nosový sprej Vividrin ectoin*. Vďaka prírodným látkam ectoin, kyseline hyalurónovej a morskej soli, prinášajú produkty Vividrin ectoin prirodzenú liečbu a prevenciu príznakov alergických zápalov očí a nosovej sliznice.

Ectoin

Ectoin je prírodná látka, ktorá sa získava z mikroorganizmov žijúcich v extrémnych podmienkach. Vďaka svojej schopnosti chrániť organizmy pred nepriaznivými vplyvmi prostredia je ectoin používaný pre kompenzáciu nepríjemných prejavov alergie (očné/nosné kvapky), syndrómu suchého  oka (očné kvapky), nádchy a nachladnutia (nosný sprej) a pod. Unikátnosť  ectoinu spočíva v jeho mimoriadnej schopnosti viazať a zadržiavať vodu. Ectoin pokryje seba i okolité molekuly a bunkové membrány vodnou vrstvou, ktorá zabráni vstupu ďalších alergénov do oka, takže pôsobí preventívne. Pod vodnou vrstvou prebieha regenerácia podráždenej sliznice, čo potlačí príznaky alergie: svrbenie, podráždenie, začervenanie, slzenie, opuch, výtok a pod.

Kyselina hyalurónová

Kyselina sa prirodzene nachádza v celom našom tele. Jej najviac využívanou schopnosťou je viazať vodu. Jedna molekula kyseliny hyalurónovej môže v pomere k svojej hmotnosti viazať niekoľkonásobné množstvo vody. Táto jej vlastnosť sa využíva pri hydratácii pokožky, ale aj očnej či nosovej sliznice. Pri ochoreniach či poškodeniach očnej sliznice či slzného filmu sa stráca prirodzená vlhkosť sliznice, kedy oči veľmi trpia (štípu, svrbia, režú). Takéto príznaky sú spôsobené vysokým trením a teda nedostatočnou hydratáciou. Na sliznici sa vďaka kyseline hyalurónovej a ectoinu vytvorí ochranná vrstva hydrokomplex, ktorá na jednej strane zabraňuje vstupu ďalších alergénov k sliznici a na druhej strane vodného plášťa sa podráždená sliznica regeneruje. Aj preto je jednou z hlavných zložiek očného roztoku Vividrin ectoin* kyselina hyalurónová – až 0,24 %.

Morská soľ

Morská soľ má v nosových sprejoch nezastupiteľnú funkciu. V prípade alergickej nádchy slúži nosový sprej s obsahom morskej vody na vyplavenie alergénov, ktoré sú prítomné v nose a dráždia sliznicu. Ďalšou úlohou roztoku morskej soli je prevlhčenie nosovej sliznice. Je dôležité, aby bol nosový roztok správnej koncentrácie, iba vtedy má na nosovú sliznicu priaznivý účinok. Morská soľ v kombinácii s prírodnou látkou ectoin v nosovom spreji Vividrin ectoin* tvorí vysoko efektívne riešenie symptomatickej liečby a prevencie alergickej nádchy.

Využite silu prírody a zbavte sa nepríjemných príznakov alergickej nádchy na očnej aj nosovej sliznici. Zároveň sa výberom a používaním produktov Vividrin ectoin* staráte o svoje zdravie preventívne, čiže ak aj nepríjemné prejavy alergie nastanú, nebudú rozvinuté do horšie zvládnuteľných štádií.

*Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte informáciu pre používateľa.