Môžu vôbec alergici, trpiaci sennou nádchou či alergiou na peľ vonku športovať? Alergici to veľmi dobre poznajú. Sadnú si na bicykel, idú si vychutnať prvé jarné lúče a po pár kilometroch je už bicykel odstavený. Oči majú plné alergénov svrbia a slzia, tečie im z nosa, pretože peľ z práve kvitnúcich stromov im jarný vetrík nafúkal priamo do nosovej sliznice… Oči sú opuchnuté, nič nevidia a z jarného športovania je alergická katastrofa… nabudúce si už veľmi dobre premyslia, či športovať vôbec pôjdu. Ale neklesajte na duchu. Poznáte ectoin? Tieto malé molekuly sa získavajú z mikroorganizmov žijúcich v extrémnych podmienkach. A preto pomôžu aj vám!

Ectoin vám pomôže

Prírodná látka ectoin je síce malá, ale veľmi účinná. Unikátnosť  ectoinu spočíva v jeho mimoriadnej schopnosti viazať a zadržiavať vodu. Ectoin pokryje seba i okolité molekuly a bunkové membrány vodnou vrstvou a vytvorí  tzv. hydrokomplex. Tieto vodné vrstvy sú veľmi stabilné a začnú sa prekrývať. Vytvoria ochranný a stabilizujúci vodný plášť – tzv. hydrofilm, ktorý obklopí očnú alebo nosovú sliznicu a pokožku a chráni ich pred vplyvmi vonkajšieho prostredia. Ďalšou výhodou ectoinu je, že nevstupuje do bunky. Jeho pôsobenie je čisto fyzikálne. Aj napriek tomu sa ectoin so svojou účinnosťou vyrovná farmakoterapii. Produkty, ktoré ectoin obsahujú preto pôsobia nielen liečebne ale aj preventívne.

 

Očné kvapky Vividrin ectoin*

Nielen pri jarnom športovaní vám odporúčame používať kvalitné zdravotnícke pomôcky, ktoré zmierňujú nepríjemné príznaky alergie a súčasne vďaka obsahu ectoinu pôsobia aj preventívne. Aplikujte si ich už pred začiatkom športovania, ochránia vás. Okrem toho vám odporúčame použiť aj ochranné okuliare. Vyskúšajte očné kvapky proti alergii Vividrin ectoin*, ktoré na oku vďaka svojmu zloženiu vytvoria ochrannú vrstvu hydrokomplex, ktorá na jednej strane zabraňuje vstupu ďalších alergénov do oka a na druhej strane vodného plášťa sa regeneruje podráždená sliznica. Kyselina hyalurónová, ktorú kvapky Vividrin ectoin* tiež obsahujú, má za úlohu zvlhčovať a hydratovať očné prostredie a tým priniesť očiam úľavu od nepríjemných príznakov alergie. Vzhľadom na prírodné zloženie zdravotníckej pomôcky Vividrin ectoin* môžete kvapky použiť počas dňa tak často ako potrebujete. Vďaka špeciálnemu uzáveru môžu byť kvapky bez konzervačných látok, čiže ich môžete používať až 6 mesiacov od otvorenia.

Nosový sprej Vividrin ectoin*

Okrem očí si pri jarnom športovaní môžete preventívne ochrániť aj nosovú sliznicu. Použite nosový sprej Vividrin ectoin*, ktorý zmierňuje svrbenie a výtok z nosa (nádchu), kýchanie a upchatý nos. Znižuje škodlivé vplyvy alergénov z ovzdušia a iných vzdušných častíc. Je vhodný aj na preventívne použitie, čiže si ho do nosa aplikujte ešte pred začiatkom pohybu vonku. Nosový sprej Vividrin ectoin*  tiež obsahuje prírodnú molekulu ectoin, ktorá chráni bunky, potláča zápal a stabilizuje bunkovú membránu.

*zdravotnícka pomôcka