Oddych je pre alergikov veľmi dôležitý. Zlepšuje celkovú imunitu, zlepšuje kondíciu celého tela, znižuje stres a tým aj zmierňuje alergické prejavy. Primeraný pobyt na slnku je pre organizmus veľmi prospešný vzhľadom na tvorbu vitamínu D a unaveným dutinám a slizniciam môže pomôcť aj morská voda. Doprajte svojmu telu dostatočný oddych!

Alergie spôsobujú únavu

Okrem klasických prejavov alergie ako kýchanie, začervenanie očí, svrbenie kože, sekrécia z nosa a podobne sa alergici môžu stretnúť aj so stavmi prudkej únavy. Spôsobuje ich práve alergia, keďže organizmus vynakladá veľmi veľa energie na správne fungovanie všetkých buniek a bojuje pri tom s alergénmi – cudzorodými látkami. Človek po určitej dobe „boja“ začína pociťovať vyčerpanie, keďže všetko smeruje k vzniku zápalových reakcií.

S tlmením prejavov alergie vám pomôžu aj efektívne zdravotnícke pomôcky ako napríklad očné kvapky proti alergii Vividrin ectoin*, ktoré zmierňujú nepríjemné príznaky alergie ako podráždenie či začervenanie očí a súčasne vďaka obsahu ektoínu pôsobia aj preventívne. Očné kvapky proti alergii Vividrin ectoin*, vytvoria na oku ochrannú vrstvu hydrokomplex, ktorá na jednej strane zabraňuje vstupu ďalších alergénov do oka a na druhej strane vodného plášťa sa regeneruje podráždená sliznica. Kyselina hyalurónová, zvlhčuje a hydratuje očné prostredie a tým prináša očiam úľavu od nepríjemných príznakov alergie. Vzhľadom na prírodné zloženie môžete používať tieto očné kvapky počas dňa tak často ako potrebujete. Vďaka špeciálnemu uzáveru sú kvapky bez konzervačných látok, čiže ich môžete používať až 6 mesiacov od otvorenia.

Alergie znižujú kvalitu spánku

Ak si chcú alergici oddýchnuť v noci, často sa objavia záchvaty kašľa či kýchania a s kvalitným spánkomsa môžu rozlúčiť. Spánok je prerušovaný, plytký a dýchanie sťažujú opuchnuté nosové sliznice či úplne upchatý nos. Tieto nepríjemné stavy vie zmierniť nosový sprej Vividrin ectoin*, ktorý zmierňuje svrbenie a výtok z nosa (nádchu), kýchanie a upchatý nos. Znižuje škodlivé vplyvy alergénov z ovzdušia a iných vzdušných častíc. Je vhodný aj na preventívne použitie. Nosový sprej Vividrin ectoin*  tiež obsahuje prírodnú molekulu ektoín, ktorá chráni bunky, potláča zápal a stabilizuje bunkovú membránu.

Oddych je pre zlepšenie stavu alergie dôležitý

Únavu  môže naviac spôsobovať aj samotná liečba alergie, keďže vedľajším účinkom niektorých liekov na jej liečbu (antihistaminiká), je ospalosť.

Relax, dostatok kvalitného spánku, primeraný pohyb a eliminácia stresu počas dovolenky podporia dobré fungovanie imunitného systému a tým zlepšia celkový stav alergie a znížia jej prejavy. Pre alergikov je preto nevyhnutné, aby si poriadne a pravidelne oddýchli a načerpali novú energiu.

*Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte informáciu pre používateľa.