Mnohí alergici možno rozmýšľajú, či im vlastne to športovanie stojí za to. Za tie slziace oči, napuchnuté sliznice, kýchanie či celkovo vyčerpaný organizmus. My hovoríme, že jednoznačne áno! Musíte však zvoliť inú stratégiu. Urobte vopred preventívne opatrenia, pozitívne sa nalaďte a po športovaní, keď sa vám vyplavia hormóny šťastia endorfíny, sa budete cítiť zdravšie, veselšie a možno aj mladšie 🙂 Doprajte si pocit uvoľnenia a vypnite hlavu pri adekvátnom pohybe či športovaní. Ak športovaním zlepšíte kondíciu svojho tela, bude lepšie zvládať aj alergickú nádchu či astmu.

Zvoľte si vhodný pohyb

Alergia je ochorenie ako každé iné a pri výbere vhodného športu či pohybu je potrebné na to brať ohľad. Tak ako človek s problémovými kĺbmi nepôjde na vzpieračský tréning, ale zvolí si plávanie alebo bicykel, tak ani alergik s alergickou nádchou nepôjde napríklad cvičiť na rozkvitnutú lúku alebo do stodoly so senom. Ideálne je, aby ste vhodný šport či pohyb skonzultovali so svojím lekárom. Rovnako dôležité ako výber vhodného typu športu je, aby ste telo začali zaťažovať postupne a prispôsobovali sa jeho reakciám. Venujte sa rozcvičke, nezabúdajte na strečing a kontrolujte si intenzitu pohybu a z dlhodobého hľadiska pridávajte v záťaži len po malých krôčikoch, aby to vaše telo zvládlo a pekne spolupracovalo.

Dodržiavajte liečbu

Radšej sa riaďte heslom pomaly ďalej zájdeš ako risk je zisk. Užívajte predpísanú liečbu, chodievajte na pravidelné kontroly k svojmu lekárovi a dodržiavajte jeho odporúčania. A tiež by sme vám odporúčali, počúvajte svoje telo. Jeho reakcie vám dajú hneď vedieť či ste neprestrelili. Prispôsobujte sa stavu choroby, v tomto prípade sa neoplatí riskovať.

Zároveň sa na športovanie adekvátne pripravte. Prevencia je dôležitá a symptomatická liečba vám pomôže prekonať prípadné zdravotné prekážky. Používajte kvalitné zdravotnícke pomôcky, ktoré udržia vaše sliznice v dobrej kondícii. Aplikujte si ich už preventívne pred začiatkom športovej aktivity, ochránia vás.

Zdravotnícke pomôcky s obsahom ectoinu.

Vyskúšajte očné kvapky proti alergii Vividrin ectoin*, ktoré na oku vďaka svojmu zloženiu vytvoria ochrannú vrstvu hydrokomplex, ktorá zabraňuje vstupu ďalších alergénov do oka. Obsiahnutá kyselina hyalurónová zvlhčuje a hydratuje oči a tým prináša úľavu od svrbenia či slzenia. Vzhľadom na prírodné zloženie zdravotníckej pomôcky Vividrin ectoin* môžete kvapky použiť počas dňa tak často ako potrebujete. Vďaka špeciálnemu uzáveru môžu byť kvapky bez konzervačných látok, čiže ich môžete používať až 6 mesiacov od otvorenia. Okrem očí si môžete preventívne ochrániť aj nosovú sliznicu. Použite nosový sprej Vividrin ectoin*, ktorý zmierňuje svrbenie a výtok z nosa (nádchu), kýchanie a upchatý nos. Znižuje škodlivé vplyvy alergénov z ovzdušia a iných vzdušných častíc. Nosový sprej Vividrin ectoin* tiež obsahuje prírodnú molekulu ectoin, ktorá chráni bunky, potláča zápal a stabilizuje bunkovú membránu.

*Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte informáciu pre používateľa